perfectoffice.com.pl | Najlepsze firmy w Twojej okolicy

Robtom - robtomspzoo.com

Robtom - robtomspzoo.com

Na większości budów i w czasie prac konserwacyjnych konieczne jest używanie rusztowań elewacyjnych, a ich dzierżawa przeważnie stanowi pokaźną część kosztów przedsięwzięcia. Z tego powodu warto wiedzieć, czym powinno cechować się profesjonalne przedsiębiorstwo oferujące montaż rusztowań.

Robtom to firma oferująca wynajem rusztowań. Przede wszystkim powinniśmy zapoznać się z dokładną ofertą przedsiębiorstwa. Najbardziej wygodną opcją jest wybór firmy, której usługi są tak kompleksowe, aby nie angażować wielu różnych podmiotów. Wybranie jednej firmy do wynajmu, transportu i montażu oznacza redukcję wysiłku logistycznego i oszczędności. Dzięki tej decyzji nie będzie powodu, żeby martwić się o żaden element powiązany z pracami, w tym nawet transport rusztowań na własną rękę. Warto pamiętać, że niektóre firmy, takie jak Robtom sp. z o.o., świadczą również usługi związane z pracami elewacyjnymi.

Ważnym kryterium wyboru firmy, której specjalnością jest dzierżawienie rusztowań elewacyjnych, wydaje się profesjonalizm jej pracowników. Nie chodzi tu tylko o tych, co na budowie będą stawiać konstrukcję. Ze specjalistami powinno się mieć do czynienia na każdym etapie współpracy z przedsiębiorstwem: od pierwszego kontaktu, aż po przekazanie protokołu odbioru, stworzonego przez pracownika z odpowiednimi uprawnieniami. Oprócz tego, w toku dzierżawy będziemy w kontakcie z m.in. konsultantem, który wyceni koszty usługi. Uznane firmy na rynku oferują również fachowe doradztwo, tak w zakresie samego sprzętu, jak również przepisów BHP.

Równie istotne co sprawna ekipa jest to, czy przedsiębiorstwo posiada wszelkie wymagane przez prawo uprawnienia i atesty. Warto też zaufać firmom zatrudniającym wyszkolonych monterów, którzy mogą pochwalić się doświadczeniem i zdobytymi uprawnieniami.

Przepisy to jednak tylko jedna strona tej sprawy. Drugą są prawidłowo dobrane części i solidne ich połączenie. Niezależnie od rodzaju rusztowań, muszą one przechodzić regularne przeglądy.

Może się wydawać, że materiał czy marka rusztowań nie mają większego znaczenia. Nie jest to jednak prawda. Przykładowo, obecnie szeroko używa się rusztowań aluminiowych, które cechują się trwałością i lekkością. Należą do nich przykładowo rusztowania Plettac lub Layher produkty naprawdę renomowanych liderów rynku. Jeśli przedsiębiorstwo oferujące wynajem rusztowań prawidłowo je konserwuje i dokonuje przeglądów, sprzęt nie ma prawa zawieść, nawet w niełatwych warunkach. Poza tym, systemy znanych firm zazwyczaj są przyjazne w montażu, co wpływa na prędkość robót.

Następną cechą renomowanego przedsiębiorstwa wynajmującego i wykonującego montaż rusztowań jest terminowość. Każda osoba, która działa w branży budowlanej najlepiej wie, że czas to pieniądz. Opóźnienia najczęściej mogą przełożyć się na duże straty i nerwowość wokół inwestycji. Dlatego najlepsze firmy, jak np. Robtom sp. z o.o., nie dopuszczają do lekceważenia uzgodnionych terminów. Ich pracownicy rozumieją, że należy skonstruować optymalny harmonogram prac. Dzięki temu żadna strona nie naraża się na straty wynikające z opóźnień.

Montaż rusztowań powinien też odbywać się szybko. Wpływa na to fachowość wykonawcy, doświadczenie, typ rusztowań itp. Można zauważyć, że niektóre firmy (np. Plettac) podają do informacji, ile m2 może kosztować specjalista. Wartości skrajne są jednak naprawdę szerokie, choćby dlatego, że każda budowa różni się od innych. Nie mniej ważny jest demontaż rusztowań. Powinien być przeprowadzany w zgodzie z harmonogramem, szybko i bezproblemowo, tak, aby nie hamować kolejnych etapów prac.

Prawda jest taka, że rusztowań używa się w wielu sytuacjach, a wznoszenie wieżowców jest tylko przykładem ich zastosowań. Profesjonalna firma doceni każdego klienta. Bez znaczenia, czy ma z nim wznosić centrum handlowe, czy umożliwić renowację sufitu w wysokiej hali. Docenia również lojalność. Choćby korzystnymi rabatami dla powracających klientów.

ROBTOM

Ogrodowa, 55a , Pyrzyce, 74-200, PL

Telefon: + 48 506 023 511

© 2003 perfectoffice.com.pl